Domovská stránka - Next Box
green-hightech-l

NOVÁ GENERACE OBALŮ OD FIRMY SOLPAP - NEXT BOX

Společnost Solpap vyrábí obaly z nového typu lepenky Next Board již od března 2012. Díky tomu jako první v ČR dostala možnost používat značku Next Box. Obaly této značky jsou nyní prokazatelně šetrnější vůči životnímu prostředí. TÜV Rheinland změřil a potvrdil certifikátem, že vlnitá lepenka použitá pro výrobu obalů Next Box má menší uhlíkovou stopu. Při její výrobě bylo emitováno o 15 % méně CO2.  
Obaly Next Box jsou pevnější, skladnější, a tím i finančně úspornější. Díky pevnějšímu materiálu a lepší konstrukci lepenky se na paletu vejde o 10 % - 15 % více archů, krabic či výseků. A to přináší úspory. Obaly Next Box dodáváme ze tří a pětivrstvé lepenky.

Výhody obalů Next Box:

Lehčí a skladnější při přepravě, skladování a balení

Díky nové technologii jsou obaly Next Box lehčí a skladnější při zachování pevnostních parametrů.

Lepší pevnostní parametry

Nová struktura vlákna v lepence umožnila, že ECT (tlak na hranu)  by  při stejné plošné hmotnosti byl o 10 % vyšší. Po snížení gramáže o 10 % je ECT stále o 4 % vyšší. Díky stejnoměrnému ECT u všech vyrobených obalů jsou stohy krabic pevnější.
 

Lepší zpracování a možnosti potisku

Kompaktnější a pevnější vlny umožňují přesnější zpracování a kvalitnější potisk. Next Board potlačuje prosvítání vln na potištěných plochách, jak to známe u staršího typu lepenky.
 

Úspory plynoucí z nižší hmotnosti a lepší skladovatelnosti (při vyšší pevnosti)

Nižší hmotnost Next Boxu Vám ušetří náklady při skladování (až o 15 %), přepravě, na časech balení na automatických balicích linkách a na poplatcích za likvidaci obalů u EKO-KOMu.

Společnost SOLPAP myslí na potřeby a zájmy svých zákazníků

Jsme si vědomi, že požadujete pevný a zároveň hospodárný obal. Při vývoji nových obalů proto máme vždy na mysli:

- dlouhodobě nezdražovat výrobu nových obalů
- nabídnout pevný a zároveň hospodárnější obal

Společnost SOLPAP hledá úspory v technologiích a čelí situaci na trhu

Většinu z ceny obalu tvoří ceny papíru (nového i recyklovaného). Ty však dlouhodobě rostou, protože roste globální poptávka po surovinách (především v Číně). Od srpna 2009 do května 2012 narostla cena používaných papírů pro výrobu průměrně přibližně o 60 %. U ceny starého papíru, který také používáme jako surovinu, je situace ještě dramatičtější (zde došlo k nárůstu o 150 %).

Jsme si vědomi, že i Vám rostou vstupní náklady, které kvůli dlouhodobým kontraktům nemůžete promítnout do ceny svých výrobků. Proto se snažíme jít cestou inovací a hledáme úspory pomocí vývoje a nových technologií. Nabízíme Vám moderní řešení. Cenu udržujeme na stejné úrovni, avšak vyrábíme obaly s lepšími vlastnostmi, které jsou schopny přinést následné úspory (až 15 %). Tento efekt zvyšuje rentabilitu Vaší výroby.

Společnost SOLPAP hledá úspory v technologiích a čelí situaci na trhu

Vedle úspor a důrazu na kvalitu materiálu má Next Box ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Je šetrnější k životnímu prostředí, protože při výrobě se spotřebum méně papíru, méně výchozí suroviny. Má to i praktickou výhodu pro Vás, neboť za menší hmotnost ušetříte na poplatcích EKO-KOMu.

RUBRIKA: Sdělte nám své zkušenosti

„Firma Velos, výrobní družstvo, je již více než dvacet let dodavatelem zboží pro společnost IKEA. Být dlouholetým dodavatelem do IKEA znamená být schopný vyrábět kvalitně a levně. Kvalita výrobku je dána nejen použitými materiály a technologií výroby, ale i obalem, který zajistí, že se výrobek dostane k zákazníkovi v dobrém stavu. Vysoké nároky na použitý obalový materiál jsou pak kladeny zejména v případech, kdy je zboží expedováno do celého světa a je tedy přepravováno na delší vzdálenosti, vystavováno působení různých povětrnostních podmínek a často překládáno z jednoho dopravního prostředku na druhý.

Proto naše společnost uvítala informaci, že i v oblasti výroby vlnitých lepenek došlo k pokroku. Kartony z vlnité lepenky totiž tvoří základ námi používaného obalového materiálu. Z tohoto důvodu jsme v květnu letošního roku po krátkém období testování změnili materiál u všech používaných kartonů na Next Board – nový druh vlnité lepenky, který vyvinula firma Prowell, a který je používán našim dodavatelem, firmou Solpap, jako základní surovina pro výrobu klopových kartonů. Nespornou výhodou tohoto materiálu je to, že i s nižší gramáží dosahuje vyšší pevnosti než dříve používaná lepenka.

Po více než dvouměsíční zkušenosti s novým materiálem můžeme konstatovat, že jsme nezaznamenali žádný negativní dopad na proces balení. Naopak jsme identifikovali dodatečné výhody při použití Next Boardu. Vzhledem k nižší gramáži materiálu, a tedy i k nižší síle vlnité lepenky, je možné při zachování stejné výšky uložit na paletu větší počet kartonů. To zvyšuje efektivitu dopravy od našeho dodavatele k nám a současně tím dochází k úsporám při interním skladování materiálu. Konkrétně například u námi nejvíce používaného klopového kartonu 744 x 462 x 99 mm jsme zvýšili počet kusů na paletě z 240 ks na 300 ks (+ 25 %); u proložky 225 x 450 x 0 mm bylo navýšení z 3200 ks na 4400 ks (+ 37,5 %) a celkově tak měsíčně ušetříme ve skladu materiálu několik desítek paletových míst.

Závěrem je tedy možné konstatovat, že Next Board nám přinesl pevnější obal, který se lépe skladuje, lépe přepravuje a jehož použití nemělo negativní dopad na proces výroby.”
 
S pozdravem,

Aleš Říha
Velos, v.d. Nový Hrádek

Napište nám své zkušenosti!

    Máte zájem o klopové krabice? Volejte naši kontaktní linku 495 052 000. Pro nezávaznou poptávku klikněte zde >>
© Solpap, s. r. o., Resslova 350, 503 46 Třebechovice pod Orebem
E-mail: objednavky@solpap.cz, tel.: +420 495 052 000

Evropská unie


 


Projekt “EASYBOX č. 2.2.ITP03/082” byl spolufinancován z prostředků Evropské unie,

Evropského fondu pro regionální rozvoj.